Architekt - artysta

Architekt – artysta

Od architekta dziś prosi ujrzy świat i tworzy odpowiednie budynki, nie tylko w technologii, ale i pod względem kultury. Myślę, że żyjemy w czasach, pewne ożywienie, ponownego przebudzenia miast i architektury, jako części życia ludzkiego. Bardzo znasz, powiedzmy, że, ale w domu, które zbudowali, najczęściej nie bardzo gwiazd. Myślę, muzea i budynki do ciężkiej historii.

Kim dokładnie jest architekt ?

Kim dokładnie jest architekt ?Jak wyjaśnić termin na własnym przykładzie? Nie widzę siebie jako architekta, zarządzanie zamówieniami na całym świecie. Architekt jestem zainteresowany miejsca. Trzeba wprowadzić pewne pasja i intensywność w miłość do miejsca, co by zrobiło coś ważnego. Nie kończy się wszystko, z błyszczącymi frontami i nowymi budynkami, ważniejsze, kultura i historia. Najważniejsze jest to wartość architektonicznego uczucia.

W domu jest dla mnie nie tylko obiekty techniczne, oparte są na założeniu, że świat powinien być. Kształt okien, i to, co widać przez niego, wpływać na to, że będziemy. Zgadzasz się z tym, organizacji non-profit zamówienia? Pracowałem jako wolontariusz dla ofiar tsunami w Sri Lance. Zaproponowałem, jak budować proste domy dla godnego życia tych, którzy pozostali bez dachu. Pracowałem na zasadzie dobrowolności i w stanie, kluby młodzieżowe, na miejscach za zniszczone przez huragan.

Wiele zbudowali i za każdym razem muszą być różne. Można nazwać to pracą? Możesz być architektów, który produkuje dobra i traktuje architekturę jak abstrakcyjny obiekt, czy trzeba wprowadzić i zrobić coś, co nie pozostanie tylko na powierzchni, ale będzie mieć i coś duchowego.  Architektura nie musi być tylko wystrój. Malujesz czy pierwsze szkice od ręki. Oczywiście. Zawsze rysować od ręki, robię modele, używam środków folk. Nie chcę naciskać klawiaturę komputera, czy nie stworzył puste formy. Architektura tradycyjna, wierzę w to.

Było wiele kierunków w architekturze, wiele, a dzisiaj jest inaczej. Wszystko przyspieszyło, architektura się zmienia – prawie jak moda. Czasami, niestety, ludzie rozumieją architekturę jak czasie. Myślę, że budynki muszą być wykonane na kulturowy odpowiednio, to nie moda. Znacznie więcej, niż materiały do elewacji. Są niedrogie architektów, ale i oporu temu. Budynki muszą mieć sens.

Subiektywne rozumienie sztuki projektu

Subiektywne rozumienie sztuki projektuMówisz o kontekście? Na pewno. Nie rozumiem budynków w sposób abstrakcyjny. Powinny one być częścią kontekstu, należy rozumieć tradycja – skąd przychodzi i dokąd iść. Budować w kontekście nie oznacza, że trzeba ograniczyć się do przeszłości i być nostalgiczny i sentymentalny. Musi być kreatywny i przyczynić się do kontekstu, go rozwinąć i otworzyć jakiś nowy horyzont. Nie jestem z tych, którzy uważają, że trzeba naśladować przeszłość. To najprostszy sposób, to lenistwo.

Wierzysz w lepszą przyszłość? Nie można być architektem, jeśli nie wierzy w lepszą przyszłość. Jest to zawód dla optymistów. Raz powiedział, że, w przeciwieństwie do zwykłego schematu, najpierw prowadzili kontemplacyjne i tylko wtedy aktywny tryb życia. Czas myślenia zamieniał trakcie budowy. Zakładam, że kontemplacja jest aż buduje? Oczywiście. Budowa, bez pomysłu, jak człowiek bez duszy. Ale budowa nie tylko teoria, to i praca w rzeczywistym świecie. Trzeba rozmawiać i opowiadać własne historie. Myślę, że tak, ale i o budowie.

Wybierasz się . Może ktoś zasugerować, że coś tu zbudować. To by było bardzo blisko do pro bono projektu. Co w tym przypadku zrobić? Najpierw trzeba wierzyć w projekt, dzielić czyjś entuzjazm. Nie wszedł w architekturę, co bym zrobił pieniądze. Pracujesz w architekturę, aby że zrobiłem różnicę. Co w wyobraźni, że trochę zapomniałam, że pokazałem, że wszystko jest możliwe.

Wystawione prace zamierzamy osiągnąć ponowne rozpatrzenie stanowiska architekta jako twórcy w dziedzinie, która jest nadal trudno uwierzyć, należy do nauk technicznych. Jest to z pewnością łatwo wpaść w tę pułapkę, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że architektura jest stale przeglądu jej funkcjonowania granic i że ostateczny definicji wiele prób, nie. Zapomina się, że architektura jest procesem, złożonym procesem – kreatywnym, badawczym, artystycznym; implikuje badania poprzez szkic, rysunek, model, model; wymagają różnych poziomów obserwacji – o szczegóły, meble, elementy wnętrz, przedmiotów o różnych celach, urbanistyki, miejski duży ruch do planowania całe miasta – obejmuje rozwój całej osobistej filozofii i postawy przed rozpoczęcia betonowej konstrukcji.